DCEU (Detective Comics Extended Universe) започна и продължава противоречиво. Първият филм от тази вселена – „Човек от стомана” на Зак Снайдър с Хенри Кавил, наследи от трилогията за Черния рицар на Кристофър Нолън мрачната визия за комиксов филм, която обаче не показва Супермен в най-представителната му светлина и цветове. „Батман срещу Супермен: Зората на справедливостта ” разедини публиката на хора, които го ненавиждат искрено, и други (като нас), които се кълнат в качествата на този филм, особено в Ultimate Edition-а му: Бен Афлек като Батман и Брус Уейн, идеалната Жена-чудо на Гал Гадот, богатството от митологични и религиозни препратки, убийствено добрия саундтрак на Ханс Цимер и Junkie XL и редица други качества. На последвалия „Отряд самоубийци” пък трябва да се признае, че е първият филм за злодеи и че Марго Роби като Харли Куин е убийствена, а дори и Жокера на Джаред Лето има своите почитатели; филмът на Дейвид Ейър можеше да разгърне по-пълно потенциала си, ако монтажът не беше толкова хаотичен, а и ако Жокера беше получил повече и по-съдържателно екранно време. „Жената чудо” от 2017 г. е първият единодушен (критически и касов) успех на DCEU на Warner Bros. и DC Comics. Зад него стоят убедителните Гал Гадот и Крис Пайн, режисурата на Пати Дженкинс („Чудовище” с Чарлийз Терън) и още много плюсове. След него, от „Лигата на справедливостта” се очаква да обедини за първи път на големия екран Батман, Супермен, Жената-чудо (The Trinity – Троицата) с Флаш, Аквамен и Киборга (които видяхме само за кратко в „Батман срещу Супермен“), и така да състави Лигата на справедливостта, която в комиксите включва и Зеления фенер – образ, който беше осквернен от Мартин Кембъл в „Зеления фенер” с Райън Рейнолдс през 2011 г.

„Justice League” на художника Джим Лий
„Justice League” на художника Джим Лий

Комиксово, „Justice League” предхожда “Avengers” с 3 години. В интерес на истината следва да се каже, че Marvel и DC често са се копирали и като доказателство за това са приликите между двойките Танос и Дарксайд, Дедпул и Детстроук, Аквамен и Намор. В комиксовото кино Marvel са с 12 крачки пред DC, но DC имат Батман и предстоящ филм за него от Мат Рийвс, Жокера с евентуален филм, продуциран от самия Мартин Скорсезе, „Аквамен” на Джеймс Уан („The Conjuring”) на 21 декември 2018 г., „Шазам” на Дейвид Сандбърг през 5 април 2019 г. и може би ще видим филми като „Justice League Dark” с Джон Константин и по-мистичните герои от DC (филм, който по едно време беше запазен за Гийермо дел Торо), „Gotham City Sirens” с Харли Куин, Жената котка и Отровната Айви и/или „Suicide Squad 2”, в който сме щели да видим Скалата като злодея Черния Адам. Обещаващо звучи и филм на Гарет Еванс (“The Raid” и „Тhe Raid 2”) за Детстроук с Джо Манганиело – злодеят, който беше в сценария на Бен Афлек, Джеф Джоунс и Крис Терио на “The Batman”. Детстроук може да се появи и в предстоящия филм „Nightwing” от режисьора на „The LEGO Batman Movie” – Крис МакКей. Говори се и за филми за Cyborg и екип Зелени фенери, които надали ще прелетят до големия екран.

Детстроук/ Слейд Уилсън
Детстроук/ Слейд Уилсън

Очакванията към „Лигата на справедливостта” могат да са големи, много фенове са гледали и обичали като деца анимационните сериали “Justice League” и „Justice League: Unlimited” (по-новият „Justice League: Action” също е доста добър), имали са играчки с тези герои, играли са видеоигрите на DC (в които например Марк Хамил озвучава Жокера), чели са феноменални истории за Лигата като „Justice League: Tower of Babel”, класическия „Justice League: New Frontier” и съвременния „Justice League” oт New 52 на Джеф Джоунс (понастоящем продуцент на филмите от DCEU и съответно “Лигата на справедливостта”), като именно неговата интерпретация е водещото вдъхновение зад този филм.

„Justice League” #41 на Джеф Джоунс и Джейсън Фабок
„Justice League” #41 на Джеф Джоунс и Джейсън Фабок

Ясно е, че „Лигата на справедливостта” е опитът на DC и Warner Bros. да дублират успеха на „Отмъстителите“, за които вече сме виждали не един, а два и даже по-точно три филма („Първият отмъстител: Войната на героите” е Отмъстителите под прикритие), а множества супергерои съществуват в киното и преди това: Х-Мен и дори Фантастичната четворка. Разбира се, грехота щеше да е да не видим никога на голям екран сформирането на „Лигата на справедливостта”. Oт друга страна, в този поджанр вече има изключително успешни експерименти като „Дедпул” и „Логан: Върколакът”, на които Warner Bros. и DC Comics можеха да отговорят например с бруталния и циничен Лобо. „Константин” с Киану Рийвс oт 2005 г. остави страхотни впечатления у всички, неясно е защо DC не заложат отново на този герой и дори актьор. Откровено казано, „Лигата на справедливостта” е второто събиране на голям екран на Троицата – Батман, Супермен и Жената чудо, но този път с участието на Флаш (познат у нас на тийнейджърите от сериала по CW), Аквамен на Джейсън Момоа от „Игра на тронове” и Киборга, който пък запълва черната квота. Именно Киборга беше сред най-притеснителните елементи от филма, но всъщност героят е адекватно изобразен и изигран от Рей Фишър, а има и важни повествователни функции.

Unite The Seven
Unite The Seven

Лигата на справедливостта” е белязан от трагедия в живота на архитекта на DCEU Зак Снайдър. Това наложи филмът да попадне в ръцете на Джос Уидън, познат от двата филма за Отмъстителите на Marvel, „Бъфи, убийцата на вампири”, „Angel”, „Firefly” и „Serenity”, и една страхотна комикс-поредица: „Astonishing X-Men”. Джос Уидън смени лагера на Marvel с DC, Отмъстителите с Лигата на справедливостта, пренаписа сценария, засне и допълни сцени на стойност 25 милиона долара. От Уидън се е очаквало да разведри тона, да стопли цветовата гама и да добави от остроумния си диалог. И той е направил точно това.

https://www.youtube.com/watch?v=4NHmk48P7sk

Според продуцента Чарлс Роувен, около 20% от филма били дело на Джос Уидън. Но Уидън е променил „Лигата на справедливостта” по начин, който не може да се опише с проценти. Режисьорът на „Отмъстителите” заменя студените и сини цветове от естетиката на Зак Снайдър с предимно топли и меки цветове. С пристигането си Джос Уидън заменя Junkie XL с Дани Елфман, работил с него и по „Отмъстителите: Ерата на Ултрон”,  но и по „Батман” от 1989 г. с Джак Никълсън (същата музикална тема на Батман е използвана сега и в „Лигата на справедливостта”); Уидън е премахнал излишни сюжетни линии, включително с Лекс Лутър, който е свързан със Степенулф и го призова в допълнителна сцена в Ultimate Edition на BvS. Джос Уидън е преправил „Лигата на справедливостта” и структурно: версията на Зак Снайдър е започвала с епичната битка между атланти, амазонки и хора срещу парадемони ала „Задругата на пръстена”, а сега намира място другаде при Уидън. Героите са доста по-лъчезарни, по-оптимистични, шегуват се по-често. Структурата на „Лигата на справедливостта” е доста подобна на тази от „Отмъстителите” при отделните представяния на героите и при зачисляването им към екипа. Самият филм е само два часа, които са недостатъчни, за да се изградят задълбочено всички тези супергерои, да има достатъчно голям залог при добре мотивиран злодей и с добре развити второстепенни персонажи. Все пак, всички супергерои имат своя арка, поотделно и заедно, интеракцията помежду им работи чудесно и си личи, че самите актьори са се харесвали и са се забавлявали по време на снимачния процес. Проблемите на „Лигата на справедливостта” са от друго естество: злодеят на филма например.

Степенулф в BvS и в комиксите: злодеят е пълководец на Дарксайд, архизлодея на Лигата на справедливостта
Степенулф в BvS и в комиксите: злодеят е пълководец на Дарксайд, архизлодея на Лигата на справедливостта

Степенулф е изцяло неприятна CGI клепаница, със скапана мотивация и тъп диалог, по-зле от Дуумсдей и Арес, взети заедно. Положението е толкова отчайващо, че самият Джос Уидън лайква постове в Twitter, критикуващи злодея, един от тях по-точно гласи: „Степенулф е най-слабият комиксов злодей на всички времена и дори Малекит не е толкова зле”. В перспектива, всички филми от DCEU имат проблем със злодея, неубедителни бяха и генерал Зод на Майкъл Шанън, и в една степен Лекс Лутър на Джеси Айзенберг, и всички в „Отбор самоубийци” наред с Вещицата на Кара Делевин и брат й, и Арес в „Жената чудо”, и най-вече Степенулф – изключително безхарактерен и невдъхновен aнтагонист, който лишава и Лигата от чувство за опасност.

Степенулф в „Лигата на справедливостта” е изигран от Кийрън Хайндс – Манс Райдър в „Игра на тронове”
Степенулф в „Лигата на справедливостта” е изигран от Кийрън Хайндс – Манс Райдър в „Игра на тронове”

Лигата на справедливостта” прекарва много време да поправя DCEU. Така например в  кулминацията на филма разрушението е сведено до минимум, а в опасност виждаме едно-единствено семейство. За новия Супермен не следва да се говори много, той отсъстваше от рекламната кампания, но за всички е ясно, че се завръща. Хенри Кавил е бил извикан за заснемането на допълнителни сцени, когато вече е бил с мустаци за новия „Мисията невъзможна”. Това наложило мустакът да бъде премахнат със CGI, което може да бъде забелязано от всеки. Далеч по-уместно щеше да е Кавил да носи и брада и/или дълга коса и така да представя друг вариант на Супермен, съществуващ и в комиксите. В първата сцена, в която го виждаме, той сюжетно доста напомня на неконтролируемия Хълк. В крайна сметка, виждаме един много по-положителен, ведър, но и опростен Супермен.

Супермен с черен костюм
Супермен с черен костюм

В „Лигата на справедливостта” участва Дж. К. Симънс като комисар Гордън, който, за съжаление, не прави нищо интересно с ролята, камо ли след Гари Олдман. Симънс сякаш не знае достатъчно за персонажа, а няма и достатъчно материал, с който да работи. Същото може да се каже и за Амбър Хърд и нейната Мера, любимата на Аквамен, която е излишна, а чрез нейната поява става ясно, че WB & DC са подходили твърде разочароващо към начина, по който се водят разговорите под вода в DCEU. Алфред на Джеръми Айрънс също далеч не е толкова очарователен, колкото в “Батман срещу Супермен: Зората на справедливостта”.

Алфред Пениуърт
Алфред Пениуърт

Още преди „Батман срещу Супермен: Зората на справедливостта” да излезе по кината се знаело, че „Лигата на справедливостта” няма да бъде чак толкова мрачен. Дори във версията на Зак Снайдър е следвало да се съдържа хумор и няма как да е иначе при наличието Флаш и Езра Милър. Въпреки че Флаш има доста фенове от игралния сериал, всички следва да се съгласят, че за DCEU Eзра Милър е най-правилното решение. Самата фенбаза ще може да се припознае в Бари Алън и неговите реплики, често минали през редакцията на Уидън, са някои от най-запомнящите се в „Лигата”. Всеки комплимент за Гал Гадот е повече от заслужен, а Джейсън Момоа като Аквамен е това, което обещаваха и трейлърите на филма.

Според много фенове, Батман няма нужда от Робин и често изглежда не на място до супергероите от Лигата на справедливостта. Говори се, че по тези въпроси режисьорът на предстоящия „The Batman” Мат Рийвс също е категоричен. Същевременно, Бен Афлек доказа в „Батман срещу Супермен: Зората на справедливостта”, че може да си взаимодейства с други супергерои, а и че Батман може да бъде единак и в Лигата. Въпреки това, тук Бен Афлек изглежда значително по-малко ентусиазиран в ролята на Батман и Брус Уейн, в далеч по-лоша физическа форма и особено подпухнал в някои сцени. Доста метафизична за Афлек беше сцената, в която той обяснява на Жената-чудо, че не може да продължава да е Батман и си сипва алкохол. Батман не получава и бойна сцена, като онази в склада в „Батман срещу Супермен: Зората на справедливостта“, или дори нещо от онзи калибър; очаквано вече нито убива, нито стреля с оръжия. Брус Уейн на Бен Афлек сега е доста пасивен, по-близо до Вал Килмър, отколкото до звяра, когото видяхме в „Батман срещу Супермен: Зората на справедливостта”. Въпреки това, Афлек и Warner Bros. могат да намерят правилния начин да сложат край на този Батман и начало на Батман-а на Джефри Дийн Морган в DCEU, и естествено, напълно нов Батман на Мат Рийвс.

Батман (Томас Уейн) във “Flashpoint Paradox”
Батман (Томас Уейн) във “Flashpoint Paradox”

Лигата на справедливостта” изглежда като филм на Зак Снайдър и звучи като филм на Джос Уидън. Не достига нито някакъв връх, нито някакво дъно, той е предимно посредствен, с интересна интеракция между всички супергерои, hit & miss диалог, минимален залог и отвратителен злодей. На някои им се иска да можеха да видят „Лигата на справедливостта” само на Зак Снайдър или поне филмът да бе създаден при истинско сътрудничество между Снайдър и Уидън, а не в условията на довършване и преправяне. „Лигата на справедливостта” е приемлив, компромисен и задоволителен филм, който можеше да бъде много по-добър, но и доста по-лош, и който в най-голяма степен изостря апетита към основен ремонт на DCEU чрез „Justice League: Flashpoint”.

Similar Posts

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

58 Comments

  1. Предимно съм съгласен с ревюто. Тоя филм можеше да е събитие за поджанра, ако беше изцяло филм на Снайдър. Имах очаквания до последно, но след като обявиха, че след категорична продуцентска намеса времетраенето насила е сведено до под 2 часа, песимизмът ми се завърна. Обективно 6/10.

    PS Супермен е atrocious – решението да го презаснемат и после да трият дигитално мустаците е довело до тотален uncanny mess.

    1. А сравнение с BvS има ли подобрения

    2. Мисля, че Ради имаше предвид дали има подобрения във филма по отношение на БСС. Не няма Ради. Батман срещу Супермен е по добър филм и в крайна сметка има не подобрения, а понижения…

    3. На мен Сайборг ми хареса. Светкавицата не ми хареса баш как е представен . Аквамен 4/6

    4. Или да те цитирам:,,Задължително ще скипна“Абе някой не схваща ли, че тези филми по комикси стават все по НЕЛЕПИ.и Начев спри да използваш толкова често,,убийствен“.Досадно е такава липса на прилагателни……

  2. Тотално разочарование. Тия от Уорнър Брадърс и ДС, начело с Джеф Джонс и Джос Уидън са за пребиване! Тъжно е. Много е тъжно след Човек от Стомана и Батман с/у Супермен да завършат трилгоята на Супермен и Снайдър по такъв лигав начин. От тук нататък ДС ще е просто Марвел 2.0.

    1. То ако филма беше мидиокър колкото Лудия Макс щеше да е абсолютно желязо. 🙂

    1. Аз не искам да вярвам. Отвратителен слух.

    2. Дано, Джиленхол е идеален. И за Бен Афлек се бунтуваха.

  3. WB правят грешка, че трябва да го играят като Марвел, за да се харесат на критиката. Не ми се гледат филмите и на двата лагера в един и същ стил. Узи, чел ли си ,че третия филм на Кийтън и Бъртън се разпада ,щото некви майки казвали ,че няма да водят децата си да гледат такъв мрачен филм

    1. Мда, историята се повтаря. „Ама много мрачни, ама мислете за децата…“. И понеже първия път ги послушаха и резултата беше толкова добър, те сега пак им ходят по свирката на критиците.

  4. Така се получава като очакваш от дюнерджия и мастър шеф да сготвят нещо по средата. Позитивната новина е, че поне феновете са доста по-нахайпени и добре предразположени към филма и това би трябвало да докара поне сносен дебют, поне съдейки по Twitter. А за по-нататъка е силно съмнително да направи нещо кой знае колко значително, но поне ще си избие парите и ще направи някой лев отгоре. Нишов режисьор като Снайдър няма място в корпоративната машина на WB, която се нуждае от занаятчии като Уидън.

    1. Той е добър , но за тази роля не го виждам

    2. Изборът е малоумен, дано не се случи.

  5. Тия малоумници ще сменят Брус Уейн я с Дик Грейсън, я с Тери Макгинис. Тогава със сигурност никой няма да им гледа повърните. КУР за хак лайнайдър!

  6. Надявам се да пуснат 3-часовата версия на Снайдьр.Човекьт го заслужава. Стискам палци Aquaman да сложи DC в правилната посока.

  7. Пффф….. по принцип симпатизирам повече на ДС героите, но и този филм от вселената на DCEU беше зле. Очевидно хората искат просто още от същото ( Avengers) и от WB се опитват да им го поднесат, само че в малко по-различна опаковка. Има една голяма разлика – почти без изключение героите от DC вселената се играят от ужасни актьори – колкото и готин задник да има Галката , просто няма как да извади една реалистична емоционалност, затова го караме на леки усмивчици и тем подобни. Момоа, негърчето, който даже не е актьор, Кавил, Афлек (на когото поне ролята на Батман му лепне) и светлият лъч – Езра.
    Сега сравни с Дауни Дж. , Ръфало, Хидълстън,Скарлет, Ренър и Хемсуърт (който също е дрвъце, но ролята на Тор му лепне. особено сегашният по-комедиен стил на героя)
    Една бърза равносметка на DCEU филмите:
    Man of steel – 8/10 личен фаворит
    BvS – 7,5/10 – различен, сериозен , атмосферичен, абе въобще има толкова много WIN в този филм, но масовия пуканкджия ще помни само „Save Martha“
    Suicide Squad- 2,5/10 – исках да се смея и плача едновременно, пълна абоминация
    Wonder Woman – 5,5/10 – адекватен , захаросан, забравих го 10 минути след като излязох от залата
    Justice League – 4,5/10 – блудкав, слаби ефекти, слаба актьорса игра, слаб сценарии, слаб диалог, марвелски хумор – но хей, явно работи, защото е 15 % нагоре в Томато метъра в сравнение с BvS…

    1. „но масовия пуканкджия ще помни само „Save Martha“

      Не бе, не бой се, бе. Ще помним и Думсдей, Лекс, Анатолий Князев, Мърси Грейвс, Джими Олсен, Бари Алън… А, да – и сцената на Джейсън Момоа (т.н. Артър Къри), където задържаше дъха си под водата. И, разбира се, черешката на тортата Steppenwolf. Благодаря ти, Хак Снайдер.

    2. Явно не работи достатъчно добре, тъй като дебютният му уикенд ще е разочароващ.

    3. Очевидно не си от тази планета.

  8. Като гледам всички reviewers, които следя му дадоха силни оценки. Youtube коментарите също са пълни с хора, които харесват филма.
    RottenTomatoes за мен отдавна не е фактор за оценка на DC филм.
    Начев мисля, че е една идея прекалено критичен, особено за злодеите.

  9. Като DC фен съм много разочарован, Warner Bros. са си извадили грешните поуки от BvS и Man of Steel.

    Нямам вече никакъв интерес към „Аквамен“ или „Шазам“.

    1. Аз имам. Режисьорът на Аквамен също е фен на мрачните филми

    2. И какво като има малко кирливо хорърче 😀

  10. Хак да им е на DC, от дългогодишен фен ме направиха първи хейтър
    след като си разебаха цялата история с голямото лайно Flashpoint…
    да спечелили нови фенове…де ви ги новите фенове?
    и филмите им са точно копие на комиксите им след 2011-та
    едно голямо НИЩО….

    1. Takiva filmi trqbva da gi puskat v kinata za 3-4 leva bileta

    2. Аз чак хейтър не съм станал, но наистина „Лигата“ изостава доста в личната ми класация. Обаче на второ гледане леко ми grow-на и сега съм по-склонен да му лепна 6.5/10, като се надявам все пак на удължена версия, която със сигурност би подобрила редица неща.

    1. Сцената от трейлъра в която Алфред казва,че е знаел че ще дойде я няма във филма 😀 а Фенер има,но той умира в битката преди хилядолетия между Амазонките,Атлантите и Хората срещу Парадемоните на Степенулф.

    2. Мда, към края на филма загатват, че има място за още (поне) един член на Лигата, но толкоз 🙂

  11. Снайдър казва, че не е гледал филма и няма никаква идея какво са направили от както се оттегли (официално през Май, но съм сигурен, че се е случило много по-рано). Хората, които са работили по ефектите пуснаха няколко недовършени изрязани сцени и описания на други. Сцените на Супермен са на 90% презаснети. Актьорите и VFX артистите никак не са доволни от нещата, които Джеф Джонс и Джос Уидън са променили. Дани елфман каза, че голяма част от филма е бил заснет докато той е писал музиката.

    Искаха да се харесат на критиците и Марвел феновете. Успех.

  12. Явно галфоните от WB така и не са си взели поука от миналата година и не са разбрали простичкия факт, че първите два DCEU филма, макар и противоречиви критически бяха успешни финансово, защото бяха направени от Зак Снайдър и това си личеше от всеки шибан и дребен детайл. ЗАЩОТО ПУБЛИКАТА ОБОЖАВА ДА СЪЗЕРЦАВА КАКВО ПРЕСЪЗДАВА ТОЙ С КОМИКСОВИ DC ГЕРОИ ПРЕД КАМЕРА. И заради няколкото кирливи one-liner-и и няколкото дрисливи процента повече в RT те съсипаха всичко, което правеше JL филм на Зак Снайдър и сега ще си сърбат финансовата попара. Защото номера един път мина със съсипването на SS, но този път публиката няма да им прости корпоративното дебелоочие.

    1. Кел файда, няма за кога вече. С Уидън никакъв няма да го забръснат, стилизираната естетика на Снайдър беше единственото, което ги държеше да не потънат. WW беше хит, точно защото беше наполовина филм на Снайдър, а не въпреки това. След като той приключи с DCEU, филмите им ще станат нищо повече от бледо и хилаво подобие на MCU с разочароващи бокс офиси.

    1. Ще има две режисьорски версии – на Зак и на Джос. После ще пуснат и разширено издание.

    2. Да бе, после ще пуснат режисьорските версии и на баба Хуанита чистачката на WB тоалетните, на Тамбукту водопроводчика на Афлек и на Хорхе градинаря на Гадот

    3. Вместо на възраждане, сме на погребение. Един пропилян потенциал, едно убийство с извършител WB. Нека продуцентчетата им поднесът с усмивка букета пред разрушения паметник DCEU.
      Някой ден Зак ще се върне по daRk и по-могъщ, но не днес и не сега …

  13. Мъдрото решение беше да дадат пълна свобода на Зак за този филм, да си го направи къвто и колкото дълъг го иска. Колкото несвързан и хаотичен да е Батман срещу Супермен,има хиляди пъти пoвече дълбочина и замисъл отколкото този „Отбор сме и спасихме света Йей!“ филм. Надявам се отсега нататък WB да разкарат свързаността на филмите и да дават на добри режисьори пълна артистична свободна. Уан със сигурност е превърнал Аквамен в нещо специално.

  14. Честно казано филма е наистина посредствен. Няма друга дума, с която може да се опише. Но честно казано не беше и тотална нелепица. Като цяло ми допадна. Да в действително има доооста преблеми за дялкане и все си мисля, че ще стане същото както в Батман срещу Супермен, след като пуснат директорс кът-а. Защото първо доста сцени от трейлърите ги нямаше, пък и самия монтаж на филма и действието куцаше… същото както при БСС… просто наистина ли личеше рязането при монтажа за свиването на филма на два 2 часа. Просто много ясно си личеше, че всичко беше претупано набързо, от което страда, както развитието на персонажите, така и развитието на историята като цяло. Можеше наистина да е доста по добре. Все си мсиля, че директорс кът-е ще е пак поне три часа. Но ми се гледа истинската си мрачна версия на версия на Снайдер, защото хайде колкоритността на Уидън може и да се пренебрегне, но вкарания хумор във филма, като изключим 1-2 сцени просто не работи в ДЦ…
    П.С. Но, че ще има удължена версия ще има въпроса е колко дълга ще бъде ( тя ще изглади доста неща във филма) и най важния въпрос, коя ще бъде. Дано да е Снайдерската………….

    1. Ще се види. Ако не им струва пари може и да е пуснат, за да задоволят верните ДЦ фенове 🙂

    2. Дано пуснат въпросната разширена версия, но засега съм леко скептичен, че ще видим ултимативния кът на Снайдър.

    3. 80% съм сигурен, че ще има разширена

  15. Infinity war трейлър пристига утре. Потвърдено от Русо брадърс. Take that! 😀