„Златен глобус“ 2020 – Пълен списък с номинираните

от на 2019-12-09
 

Настана време за номинациите на чуждестранната преса в Холивуд, които бяха обявени тази сутрин (преди няколко часа) в Щатите. „Златните Глобуси“ ще бъдат раздавани за 77 път и както често се случва, решенията, които взимат журналистите, изиграват ролята на „предсказания“ по адрес на най-награждаваните филми – обикновено те се отрупват с признание и други златни отличия в „сезона на наградите“.

Netflix печелят по брой номинации заради „Marriage Story“ и „The Irishman“, като техните телевизионни поредици „The Crown“ и „Unbelievable“ също са сред (пред)почетените с по четири номинации, като със същия брой е и сериала на НВО „Chernobyl“.

Раздаването на „Глобусите“ ще бъде предавано директно по NBC в първата седмица от новата година – 5 януари 2020, а водещ за пети път ще се появи Рики Джервейс. Ето пълният списък с номинациите в двата големи „дяла“ – кино и телевизия, а непосредствено след дългия списък може да видите и официалното обявяване на номинираните творби и творци в различните категории.

BEST MOTION PICTURE – DRAMA
1917 (DreamWorks Pictures/Reliance Entertainment/New Republic Pictures Neal Street Productions/Mogambo; Universal Pictures)
THE IRISHMAN (Netflix/Tribeca Productions/Sikelia Productions/Winkler Films; Netflix)
JOKER (Warner Bros. Pictures/Village Roadshow Pictures/Joint Effort;Warner Bros. Pictures)
MARRIAGE STORY (Netflix/HeyDay Films; Netflix)
THE TWO POPES (Netflix/Rideback; Netflix

BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A MOTION PICTURE – DRAMA
CYNTHIA ERIVO    „HARRIET
SCARLETT JOHANSSON    „MARRIAGE STORY
SAOIRSE RONAN    „LITTLE WOMEN
CHARLIZE THERON   „BOMBSHELL
RENÉE ZELLWEGER    „JUDY

BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A MOTION PICTURE – DRAMA
CHRISTIAN BALE    FORD V FERRARI
ANTONIO BANDERAS    PAIN AND GLORY
ADAM DRIVER    MARRIAGE STORY
JOAQUIN PHOENIX    JOKER
JONATHAN PRYCE    THE TWO POPES

BEST MOTION PICTURE – MUSICAL OR COMEDY
DOLEMITE IS MY NAME (Netflix /Davis Entertainment Company)
JOJO RABBIT (Defender Films/Piki Films/Fox Searchlight Pictures/TSG Entertainment; Fox Searchlight Pictures)
KNIVES OUT (MRC, T-Street; Lionsgate)
ONCE UPON A TIME… IN HOLLYWOOD (Columbia Pictures; Sony Pictures Releasing)
ROCKETMAN (Paramount Pictures; Paramount Pictures)

BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A MOTION PICTURE – MUSICAL OR COMEDY
ANA DE ARMAS    KNIVES OUT
AWKWAFINA    THE FAREWELL
CATE BLANCHETT    WHERE’D YOU GO, BERNADETTE
BEANIE FELDSTEIN    BOOKSMART
EMMA THOMPSON    LATE NIGHT

BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A MOTION PICTURE – MUSICAL OR COMEDY
DANIEL CRAIG    KNIVES OUT
ROMAN GRIFFIN DAVIS    JOJO RABBIT
LEONARDO DICAPRIO    ONCE UPON A TIME… IN HOLLYWOOD
TARON EGERTON    ROCKETMAN
EDDIE MURPHY    DOLEMITE IS MY NAME

BEST MOTION PICTURE – ANIMATED
FROZEN 2 (Walt Disney Animation Studios; Walt Disney Studios Motion Pictures)
HOW TO TRAIN YOUR DRAGON: THE HIDDEN WORLD (DreamWorks Animation; Universal Pictures)
THE LION KING (Walt Disney Pictures; Walt Disney Studios Motion Pictures)
MISSING LINK (LAIKA/Annapurna Pictures; United Artists Releasing)
TOY STORY 4 (Pixar Animation Studios; Walt Disney Studios Motion Pictures)

BEST MOTION PICTURE – FOREIGN LANGUAGE
THE FAREWELL (USA) (Big Beach/Kindred Spirit/Ray Production/Depth of Field/ Seesaw; A24)
LES MISÉRABLES (FRANCE) (SRAB Films/Rectangle Productions/Lyly Films; Amazon Studios)
PAIN AND GLORY (SPAIN) (El Primer Deseo/El Deseo; Sony Pictures Classics)
PARASITE (SOUTH KOREA) (Barunson E&A; NEON)
PORTRAIT OF A LADY ON FIRE (FRANCE) (Lilies Films; NEON)

BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A SUPPORTING ROLE IN ANY MOTION PICTUREKATHY BATES    RICHARD JEWELL
ANNETTE BENING    THE REPORT
LAURA DERN    MARRIAGE STORY
JENNIFER LOPEZ    HUSTLERS
MARGOT ROBBIE    BOMBSHELL

BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A SUPPORTING ROLE IN ANY MOTION PICTURE
TOM HANKS    „A BEAUTIFUL DAY IN THE NEIGHBORHOOD“
ANTHONY HOPKINS    „THE TWO POPES“
AL PACINO    „THE IRISHMAN“
JOE PESCI    „THE IRISHMAN“
BRAD PITT    „ONCE UPON A TIME… IN HOLLYWOOD“

BEST DIRECTOR – MOTION PICTURE
BONG JOON HO    „PARASITE“
SAM MENDES    „1917“
TODD PHILLIPS    „JOKER“
MARTIN SCORSESE    „THE IRISHMAN“
QUENTIN TARANTINO    „ONCE UPON A TIME… IN HOLLYWOOD“

BEST SCREENPLAY – MOTION PICTURE
NOAH BAUMBACH    „MARRIAGE STORY“
BONG JOON HO, HAN JIN WON    „PARASITE“
ANTHONY MCCARTEN    „THE TWO POPES“
QUENTIN TARANTINO    „ONCE UPON A TIME… IN HOLLYWOOD“
STEVEN ZAILLIAN    „THE IRISHMAN“

BEST ORIGINAL SCORE – MOTION PICTURE
ALEXANDRE DESPLAT   „LITTLE WOMEN“
HILDUR GUÖNADÓTTIR   „JOKER“
RANDY NEWMAN    „MARRIAGE STORY“
THOMAS NEWMAN    „1917“
DANIEL PEMBERTON    „MOTHERLESS BROOKLYN

BEST ORIGINAL SONG – MOTION PICTURE
“BEAUTIFUL GHOSTS” — CATS
Music by: Andrew Lloyd Webber, Taylor Swift
Lyrics by: Andrew Lloyd Webber, Taylor Swift
“I’M GONNA LOVE ME AGAIN” — ROCKETMAN
Music by: Elton John
Lyrics by: Bernie Taupin
“INTO THE UNKNOWN” — FROZEN 2
Music by: Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez
Lyrics by: Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez
“SPIRIT” — THE LION KING
Music by: Timothy McKenzie, Ilya Salmanzadeh, Beyoncé
Lyrics by: Timothy McKenzie, Ilya Salmanzadeh, Beyoncé
“STAND UP” — HARRIET
Music by: Joshuah Brian Campbell, Cynthia Erivo
Lyrics by: Joshuah Brian Campbell, Cynthia Erivo

BEST TELEVISION SERIES – DRAMA
BIG LITTLE LIES – HBO (HBO/Blossom Films/Hello Sunshine/David E. Kelley Productions/Crazyrose)
THE CROWN – NETFLIX (Left Bank Pictures / Sony Pictures Television)
KILLING EVE – BBC AMERICA ( Sid Gentle Films Ltd.)
THE MORNING SHOW (APPLE TV+Apple )
SUCCESSION – HBO (HBO Entertainment/Project Zeus/Hyperobject Industries/Gary Sanchez Productions)

BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A TELEVISION SERIES – DRAMA
JENNIFER ANISTON    „THE MORNING SHOW“
OLIVIA COLMAN    „THE CROWN“
JODIE COMER    „KILLING EVE“
NICOLE KIDMAN    „BIG LITTLE LIES“
REESE WITHERSPOON    „THE MORNING SHOW“

BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A TELEVISION SERIES – DRAMA
BRIAN COX    „SUCCESSION“
KIT HARINGTON    „GAME OF THRONES“
RAMI MALEK    „MR. ROBOT“
TOBIAS MENZIES    „THE CROWN“
BILLY PORTER    „POSE“

BEST TELEVISION SERIES – MUSICAL OR COMEDY
BARRY – HBO (HBO Entertainment/Alec Berg/Hanarply )
FLEABAG – PRIME VIDEO (All3Media International Limited/Amazon Studios)
THE KOMINSKY METHOD – NETFLIX (Warner Bros. Television)
THE MARVELOUS MRS. MAISEL – PRIME VIDEO (Amazon Studios)
THE POLITICIAN – NETFLIX (Fox 21 Television Studios)

BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A TELEVISION SERIES – MUSICAL OR COMEDY
CHRISTINA APPLEGATE    „DEAD TO ME“
RACHEL BROSNAHAN    „THE MARVELOUS MRS. MAISEL“
KIRSTEN DUNST    „ON BECOMING A GOD IN CENTRAL FLORIDA“
NATASHA LYONNE   „RUSSIAN DOLL“
PHOEBE WALLER-BRIDGE    „FLEABAG“

BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A TELEVISION SERIES – MUSICAL OR COMEDY
MICHAEL DOUGLAS    „THE KOMINSKY METHOD“
BILL HADER    „BARRY“
BEN PLATT    „THE POLITICIAN“
PAUL RUDD    „LIVING WITH YOURSELF“
RAMY YOUSSEF    „RAMY

BEST TELEVISION LIMITED SERIES OR MOTION PICTURE MADE FOR TELEVISION
CATCH-22 – HULU (Hulu/Paramount Television/Anonymous Content/Smokehouse Pictures)
CHERNOBYL – HBO (HBO Miniseries/SKY/Sister Pictures/The Mighty Mint/Word Games)
FOSSE/VERDON – FX NETWORKS (Fox 21 Television Studios / FX Productions)
THE LOUDEST VOICE – SHOWTIME (SHOWTIME Presents/A Blumhouse Television Production /A Showtime Production)
UNBELIEVABLE – NETFLIX (CBS Television Studios)

BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A LIMITED SERIES OR A MOTION PICTURE MADE FOR TELEVISION
KAITLYN DEVER    „UNBELIEVABLE“
JOEY KING    „THE ACT“
HELEN MIRREN    „CATHERINE THE GREAT“
MERRITT WEVER    „UNBELIEVABLE“
MICHELLE WILLIAMS    „FOSSE/VERDON

BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A LIMITED SERIES OR A MOTION PICTURE MADE FOR TELEVISION
CHRISTOPHER ABBOTT   „CATCH-22“
SACHA BARON COHEN    „THE SPY“
RUSSELL CROWE    „THE LOUDEST VOICE“
JARED HARRIS    „CHERNOBYL“
SAM ROCKWELL    „FOSSE/VERDON“

BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A SUPPORTING ROLE IN A SERIES, LIMITED SERIES OR MOTION PICTURE MADE FOR TELEVISION
PATRICIA ARQUETTE    „THE ACT“
HELENA BONHAM CARTER    „THE CROWN“
TONI COLLETTE    „UNBELIEVABLE“
MERYL STREEP    „BIG LITTLE LIES“
EMILY WATSON    „CHERNOBYL“

BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A SUPPORTING ROLE IN A SERIES, LIMITED SERIES OR MOTION PICTURE MADE FOR TELEVISION
ALAN ARKIN    „THE KOMINSKY METHOD“
KIERAN CULKIN    „SUCCESSION“
ANDREW SCOTT    „FLEABAG“
STELLAN SKARSGÅRD    „CHERNOBYL“
HENRY WINKLER    „BARRY“

Коментирайте първи
 
Отговорете »

 

Коментирайте