Независимите награди Gotham 2018 – списък с победителите

от на 2018-11-27
 
the rider

The Rider

Дойде време за прибиране на реколтата, отгледана през годината. Това се случва и във филмовата индустрия – започва раздаването на призове за усилията, които са били положени през отминалите месеци. Вчера на церемония в Ню Йорк бяха присъдени за 28-ми път отличия на създателите на независими филми Gotham Awards като част от Independent Filmmaker Project (IFP). Очевидци коментират колко досадна е била самата церемония, но вероятно не и за представителите на А24 – независимите разпространители получиха пет награди: най-добър актьор (Итън Хоук, „First Reformed“), най-добра актриса (Тони Колет, „Hereditary”), най-добър сценарий (Пол Шрейдер, „First Reformed”), изгряващ режисьор (Бо Бърнам, „Eighth Grade”) и изгряващ актьор (Елси Фишър, „Eighth Grade”).

Колегите отвъд Океана коментират също, че най-голямата награда на вечерта изненадващо е била присъдена на „The Rider” на Клои Зяо. Друга изненада се оказа и липсата на част от наградените в залата – заетостта с различни проекти не е много подходящо оправдание, особено когато тези независими награди (вече) се броят като сериозна стъпка-засилка към/около Оскарите… Ето кой какво спечели:

BEST FEATURE
The Favourite
Yorgos Lanthimos, director; Ceci Dempsey, Ed Guiney, Lee Magiday, Yorgos Lanthimos, producers  (Fox Searchlight Pictures)

First Reformed
Paul Schrader, director; Jack Binder, Greg Clark, Victoria Hill, Gary Hamilton, Deepak Sikka, Christine Vachon, David Hinojosa, Frank Murray, producers (A24)

If Beale Street Could Talk
Barry Jenkins, director; Adele Romanski, Sara Murphy, Barry Jenkins, Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Megan Ellison, producers (Annapurna Pictures)

Madeline’s Madeline
Josephine Decker, director; Krista Parris, Elizabeth Rao, producers (Oscilloscope Laboratories)

The Rider – WINNER
Chloé Zhao, director; Bert Hamelinck, Sacha Ben Harroche, Mollye Asher, Chloé Zhao, producers (Sony Pictures Classics)

BEST DOCUMENTARY
Bisbee ‘17
Robert Greene, producer; Douglas Tirola, Susan Bedusa, Bennett Elliott, producers (4th Row Films)

Hale County This Morning, This Evening – WINNER
RaMell Ross, director; RaMell Ross, Joslyn Barnes, Su Kim, producers (The Cinema Guild)

Minding the Gap
Bing Liu, director; Diane Quon, Bing Liu, producers (Hulu & Magnolia Pictures)

Shirkers
Sandi Tan, director; Sandi Tan, Jessica Levin, Maya Rudolph, producers (Netflix)

Won’t You Be My Neighbor?
Morgan Neville, director; Morgan Neville, Caryn Capotosto, Nicholas Ma, producers (Focus Features)

BINGHAM RAY BREAKTHROUGH DIRECTOR AWARD
Ari Aster for Hereditary (A24)
Bo Burnham for Eighth Grade (A24) – WINNER
Jennifer Fox for The Tale (HBO)
Crystal Moselle for Skate Kitchen (Magnolia Pictures)
Boots Riley for Sorry to Bother You (Annapurna Pictures)

BEST SCREENPLAY
The Favourite,  Deborah Davis and Tony McNamara (Fox Searchlight Pictures)
First Reformed, Paul Schrader (A24) – WINNER
Private Life, Tamara Jenkins (Netflix)
Support the Girls, Andrew Bujalski (Magnolia Pictures)
Thoroughbreds, Cory Finley (Focus Features)

BEST ACTOR
Adam Driver in BlacKkKlansman (Focus Features)
Ben Foster in Leave No Trace (Bleecker Street)
Richard E. Grant in Can You Ever Forgive Me? (Fox Searchlight Pictures)
Ethan Hawke in First Reformed (A24) – WINNER
Lakeith Stanfield in Sorry to Bother You (Annapurna Pictures)

BEST ACTRESS*
Glenn Close in The Wife (Sony Pictures Classics)
Toni Collette in Hereditary (A24) – WINNER
Kathryn Hahn in Private Life (Netflix)
Regina Hall in Support the Girls (Magnolia Pictures)
Michelle Pfeiffer in Where is Kyra? (Paladin and Great Point Media)

* Подсещаме, че през 2018 година комитетът, който предлага номинациите, реши да връчи специална награда на журито на Gotham на Оливия Колман, Ема Стоун и Рейчъл Уайз за ансамбловото им изпълнение в „The Favourite“ (Fox Searchlight Pictures)

BREAKTHROUGH ACTOR
Yalitza Aparicio in Roma (Netflix)
Elsie Fisher in Eighth Grade (A24) – WINNER
Helena Howard in Madeline’s Madeline (Oscilloscope Laboratories)
KiKi Layne in If Beale Street Could Talk (Annapurna Pictures)
Thomasin Harcourt McKenzie in Leave No Trace (Bleecker Street)

BREAKTHROUGH SERIES – LONG FORM
Alias Grace, Sarah Polley, Mary Harron, Noreen Halpern, executive producers (Netflix)
Big Mouth, Nick Kroll, Andrew Goldberg, Jennifer Flackett, Mark Levin, creators; Nick Kroll, Andrew Goldberg, Mark Levin & Jennifer Flackett, executive producers (Netflix)

The End of the F***ing World, Andy Baker, Murray Ferguson, Petra Fried, Ed MacDonald, Dominic Buchanan, Jonathan Entwistle, executive producers (Netflix)

Killing Eve, Sally Woodward Gentle, Lee Morris, Phoebe Waller-Bridge, executive producers (BBC America) – WINNER

Pose, Ryan Murphy, Brad Falchuk, Steven Canals, creators; Ryan Murphy, Brad Falchuk, Nina Jacobson, Brad Simpson, Alexis Martin Woodall, Sherry Marsh, executive producers (FX Networks)

Sharp Objects, Marti Noxon, creator; Marti Noxon, Jason Blum, Gillian Flynn, Amy Adams, Jean-Marc Vallée, Nathan Ross, Gregg Fienberg, Charles Layton, Marci Wiseman, Jessica Rhoades, executive producers (HBO)

BREAKTHROUGH SERIES – SHORT FORM
195 Lewis, Chanelle Aponte Pearson
and Rae Leone Allen, creators – WINNER
Cleaner Daze, Tess Sweet and Daniel Gambelin, creators
Distance, Alex Dobrenko, creator
The F Word, Nicole Opper, creator
She’s the Ticket, Nadia Hallgren, creator

AUDIENCE AWARD
“Won’t You Be My Neighbor?” – WINNER

Independent Filmmaker Project (IFP) е най-голямата организация в Щатите, чиито фокус е независимото кино, основана е през 1979 година, а Gotham Awards се връчват от 1991. На церемонията бяха присъдени специални призове на Уилям Дефо, Рейчъл Уайз, Пол Грийнграс и Джон Кеймън, продуцент.

Коментирайте първи
 
Отговорете »

 

Коментирайте