Номинации за наградите „Независим дух” 2019

от на 2018-11-18
 
eighth grade

Eighth Grade

Всяка година кинаджиите тръпнат в очакване дали творбите и усилията им ще бъдат възнаградени – не само от вниманието на публиката, но и от „институциите” – авторитетните комисии, чиято работа е една от най-важните за стимулиране на творчеството с раздаване на… награди. Вече са известни номинациите за наградите „Независим дух” (Independent Spirit Awards) и за 2019 година след тях се откроява „First Reformed” на Пол Шрейдър – с номинации за най-добър филм, режисьор, главна мъжка роля (Итън Хоук) и сценарий. „We The Animals” е с пет от по-„второстепенните” номинации, но също и за най-добър дебют и операторско майсторство. „Eighth Grade” също е сред фаворитите с номинации за най-добър филм, главна женска и поддържаща мъжка роля.

А24 отново са сред „предварително сигурните” победители – с общо 12 номинации за техни филми, равносметката за Amazon Studios и The Orchard също е впечатляваща – с по шест номинации, а Annapurna имат пет, сред които три номинации за най-добър филм, включително за „If Beale Street Could Talk”.

Сериозно количество филми не влизат сред заглавията, които въобще „подлежат” на потенциална номинация сред независимите филми, защото бюджетите им надхвърлят 20 милиона долара – например „Beautiful Boy” и „Mary, Queen of Scots”, а „The Favourite” и „Roma” могат да се състезават само в категорията „международен филм” заради финансирането, което получават извън Щатите.

Наградите „Независим дух” ще бъдат раздавани на 23 февруари 2019, събота и ще бъдат предавани директно по IFC.

Ето и пълният списък с номинираните:

BEST FEATURE
(Наградата се дава на продуцента, не на изпълнителните продуценти)

Eighth Grade
Producers: Eli Bush, Scott Rudin, Christopher Storer, Lila Yacoub

First Reformed
Producers: Jack Binder, Greg Clark, Gary Hamilton, Victoria Hill, David Hinojosa, Frank Murray, Deepak Sikka, Christine Vachon

If Beale Street Could Talk
Producers: Dede Gardner, Barry Jenkins, Jeremy Kleiner, Sara Murphy, Adele Romanski

Leave No Trace
Producers: Anne Harrison, Linda Reisman, Anne Rosellini

You Were Never Really Here
Producers: Rosa Attab, Pascal Caucheteux, Rebecca O’Brien, Lynne Ramsay, James Wilson

BEST FIRST FEATURE
(Наградата се дава на режисьора и на продуцента)

Hereditary
Director: Ari Aster
Producers: Kevin Frakes, Lars Knudsen, Buddy Patrick

Sorry to Bother You
Director: Boots Riley
Producers: Nina Yang Bongiovi, Jonathan Duffy, Charles D. King, George Rush, Forest Whitaker, Kelly Williams

The Tale
Director/Producer: Jennifer Fox
Producers: Sol Bondy, Lawrence Inglee, Mynette Louie, Oren Moverman, Simone Pero, Reka Posta, Laura Rister, Regina K. Scully, Lynda Weinman

We the Animals
Director: Jeremiah Zagar
Producers: Andrew Goldman, Christina D. King, Paul Mezey, Jeremy Yaches

Wildlife
Director/Producer: Paul Dano
Producers: Andrew Duncan, Jake Gyllenhaal, Riva Marker, Oren Moverman, Ann Ruark, Alex Saks

JOHN CASSAVETES AWARD
(наградата се дава на най-добрия филм, направен с бюджет под 500 хиляди долара, призът се връчва на сценариста, режисьора и продуцента, изпълнителните продуценти не получават отличие)

A Bread Factory
Writer/Director/Producer: Patrick Wang
Producers: Daryl Freimark, Matt Miller

En el Séptimo Día
Writer/Director/Producer: Jim McKay
Producers: Alex Bach, Lindsey Cordero, Caroline Kaplan, Michael Stipe

Never Goin’ Back
Writer/Director: Augustine Frizzell
Producers: Liz Cardenas, Toby Halbrooks, James M. Johnston

Sócrates
Writer/Director/Producer: Alex Moratto
Writer: Thayná Mantesso
Producers: Ramin Bahrani, Jefferson Paulino, Tammy Weiss

Thunder Road
Writer/Director: Jim Cummings
Producers: Natalie Metzger, Zack Parker, Benjamin Weissner

BEST DIRECTOR

Debra Granik
Leave No Trace

Barry Jenkins
If Beale Street Could Talk

Tamara Jenkins
Private Life

Lynne Ramsay
You Were Never Really Here

Paul Schrader
First Reformed

BEST SCREENPLAY

Richard Glatzer (Writer/Story By), Rebecca Lenkiewicz & Wash Westmoreland
Colette

Nicole Holofcener and Jeff Whitty
Can You Ever Forgive Me?

Tamara Jenkins
Private Life

Boots Riley
Sorry to Bother You

Paul Schrader
First Reformed

BEST FIRST SCREENPLAY

Bo Burnham
Eighth Grade

Christina Choe
Nancy

Cory Finley
Thoroughbreds

Jennifer Fox
The Tale

Quinn Shephard (Writer/Story By), Laurie Shephard (Story By)
Blame

BEST CINEMATOGRAPHY

Ashley Connor
Madeline’s Madeline

Diego Garcia
Wildlife

Benjamin Loeb
Mandy

Sayombhu Mukdeeprom
Suspiria

Zak Mulligan
We the Animals

BEST EDITING

Joe Bini
You Were Never Really Here

Keiko Deguchi, Brian A. Kates, Jeremiah Zagar
We the Animals

Luke Dunkley, Nick Fenton, Chris Gill, Julian Hart
American Animals

Anne Fabini, Alex Hall, Gary Levy
The Tale

Nick Houy
Mid90s

BEST FEMALE LEAD
Glenn Close
The Wife

Toni Collette
Hereditary

Elsie Fisher
Eighth Grade

Regina Hall
Support the Girls

Helena Howard
Madeline’s Madeline

Carey Mulligan
Wildlife

BEST MALE LEAD
John Cho
Searching

Daveed Diggs
Blindspotting

Ethan Hawke
First Reformed

Christian Malheiros
Sócrates

Joaquin Phoenix
You Were Never Really Here

BEST SUPPORTING FEMALE
Kayli Carter
Private Life

Tyne Daly
A Bread Factory

Regina King
If Beale Street Could Talk

Thomasin Harcourt McKenzie
Leave No Trace

J. Smith-Cameron

Nancy

BEST SUPPORTING MALE
Raúl Castillo
We the Animals

Adam Driver
BLACKkKLANSMAN

Richard E. Grant
Can You Ever Forgive Me?

Josh Hamilton
Eighth Grade

John David Washington
Monsters and Men

ROBERT ALTMAN AWARD
(връчва се на режисьор, кастинг-режисьор и екипа от актьори на даден филм)

Suspiria
Director: Luca Guadagnino
Casting Directors: Avy Kaufman, Stella Savino
Ensemble Cast: Malgosia Bela, Ingrid Caven, Lutz Ebersdorf, Elena Fokina, Mia Goth, Jessica Harper, Dakota Johnson, Gala Moody, Chloë Grace Moretz, Renée Soutendijk, Tilda Swinton, Sylvie Testud, Angela Winkler

BEST DOCUMENTARY (наградата се връчва на режисьора и на продуцента)

Hale County This Morning, This Evening
Director/Producer: RaMell Ross
Producers: Joslyn Barnes, Su Kim

Minding the Gap
Director/Producer: Bing Liu
Producer: Diane Quon

Of Fathers and Sons
Director: Talal Derki
Producers: Hans Robert Eisenhauer, Ansgar Frerich, Eva Kemme, Tobias N. Siebert

On Her Shoulders
Director: Alexandria Bombach
Producers: Hayley Pappas, Brock Williams

Shirkers
Director/Producer: Sandi Tan
Producers: Jessica Levin, Maya Rudolph

Won’t You Be My Neighbor?
Director/Producer: Morgan Neville
Producers: Caryn Capotosto, Nicholas Ma

BEST INTERNATIONAL FILM (наградата се връчва на режисьора)

Burning
South Korea
Director: Lee Chang-Dong

The Favourite
United Kingdom
Director: Yorgos Lanthimos

Happy as Lazzaro
Italy
Director: Alice Rohrwacher

Roma
Mexico
Director: Alfonso Cuarón

Shoplifters
Japan
Director: Kore-eda Hirokazu

BONNIE AWARD – Бони Тибурзи Капуто започва работа в Американските авиолинии през 1973 година, когато е на 24 години и става първата жена-пилот, която лети за голяма щатска авиокомпании. В нейна чест втората награда „Бони” ще бъде връчена като признание за постиженията на една от номинираните жени-режисьори; наградата е в размер на 50 хиляди долара, осигурени от American Airlines.

Debra Granik
Tamara Jenkins
Karyn Kusama

PRODUCERS AWARD – 22-рата поред награда за продуцентство ще бъде връчена на кинаджии, които независимо от сериозно ограничените ресурси, са демонстрирали творчески подход, упорство и са отстоявали новаторски идеи за продуциране на качествени независими филми. Наградата е на стойност 25 хилади долара.

Jonathan Duffy and Kelly Williams
Gabrielle Nadig
Shrihari Sathe

SOMEONE TO WATCH AWARD – 25-ата поред награда „Someone to Watch” е признание за талантрив творец с уникален поглед, който все още не е получил подходящо признание. Наградата е на стойност 25 хилади долара.

Alex Moratto
Director of Sócrates

Ioana Uricaru
Director of Lemonade

Jeremiah Zagar
Director of We the Animals

TRUER THAN FICTION AWARD – 25-ата поред награда „Truer Than Fiction” ще бъде връчена на млад/дебютиращ режисьор на неигрални филми, който все още не е получил подходящо признание. Наградата е на стойност 25 хилади долара.

Alexandria Bombach
Director of On Her Shoulders

Bing Liu
Director of Minding the Gap

RaMell Ross
Director of Hale County This Morning, This Evening

Коментирайте първи
 
Отговорете »

 

Коментирайте