Пълен списък с номинациите за наградите за независимо кино Gotham Awards ’18

от на 2018-10-19
 
Madeline’s Madeline

Madeline’s Madeline

Есента няма да ни подмине – заедно с пъстроцветните листа, всяка година горе-долу по това време започват за „валят“ номинации. Ето и тазгодишните Gotham Awards, които ще бъдат раздавани за 28-ми път – това ще се случи на 26 ноември на церемония в Ню Йорк. Отличията се присъждат на създатели на независими филми като част от Independent Filmmaker Project (IFP) – най-голямата организация в Щатите, чиито фокус е независимото кино, основана през 1979 година, а наградите се връчват от 1991. На церемонията през 2018 година специални награди ще бъдат връчени на Уилям Дефо, Рейчъл Уайз, Пол Грийнграс и Джон Кеймън, продуцент.

Логично и очаквано, своеобразната „класация“ по брой номинации се води от любимците ни А24 и Fox Searchlight – респективно за „First Reformed“ на Пол Шрейдър и „The Favourite“ на Йоргос Лантимос. Освен тези две заглавия, номинирани за „най-добър филм“, останалите са „If Beale Street Could Talk“ на Бари Дженкинс, „Madeline’s Madeline“ на Жозефин Декер и „The Rider“ на Клои Зяо.

Ето и пълният списък с номинациите, а след тях може да видите трейлърите на двата филма, които не са попадали в новинарския ни поток, и ще се състезават за престижната Gotham награда – най-добър филм.

BEST FEATURE
The FavouriteYorgos Lanthimos, director; Ceci Dempsey, Ed Guiney, Lee Magiday, Yorgos Lanthimos, producers  (Fox Searchlight Pictures)

First ReformedPaul Schrader, director; Jack Binder, Greg Clark, Victoria Hill, Gary Hamilton, Deepak Sikka, Christine Vachon, David Hinojosa, Frank Murray, producers (A24)

If Beale Street Could TalkBarry Jenkins, director; Adele Romanski, Sara Murphy, Barry Jenkins, Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Megan Ellison, producers (Annapurna Pictures)

Madeline’s MadelineJosephine Decker, director; Krista Parris, Elizabeth Rao, producers (Oscilloscope Laboratories)

The RiderChloé Zhao, director; Bert Hamelinck, Sacha Ben Harroche, Mollye Asher, Chloé Zhao, producers (Sony Pictures Classics)

BEST DOCUMENTARY
Bisbee ’17Robert Greene, producer; Douglas Tirola, Susan Bedusa, Bennett Elliott, producers (4th Row Films)

Hale County This Morning, This EveningRaMell Ross, director; RaMell Ross, Joslyn Barnes, Su Kim, producers (The Cinema Guild)

Minding the GapBing Liu, director; Diane Quon, Bing Liu, producers (Hulu & Magnolia Pictures)

ShirkersSandi Tan, director; Sandi Tan, Jessica Levin, Maya Rudolph, producers (Netflix)

Won’t You Be My Neighbor?Morgan Neville, director; Morgan Neville, Caryn Capotosto, Nicholas Ma, producers (Focus Features)

BINGHAM RAY BREAKTHROUGH DIRECTOR AWARD
Ari Aster for Hereditary (A24)
Bo Burnham for Eighth Grade (A24)
Jennifer Fox for The Tale (HBO)
Crystal Moselle for Skate Kitchen (Magnolia Pictures)
Boots Riley for Sorry to Bother You (Annapurna Pictures)

BEST SCREENPLAY
The Favourite, Deborah Davis and Tony McNamara (Fox Searchlight Pictures)
First Reformed, Paul Schrader (A24)
Private Life, Tamara Jenkins (Netflix)
Support the Girls, Andrew Bujalski (Magnolia Pictures)
Thoroughbreds, Cory Finley (Focus Features)

BEST ACTOR
Adam Driver in BlacKkKlansman (Focus Features)
Ben Foster in Leave No Trace (Bleecker Street)
Richard E. Grant in Can You Ever Forgive Me? (Fox Searchlight Pictures)
Ethan Hawke in First Reformed (A24)
Lakeith Stanfield in Sorry to Bother You (Annapurna Pictures)

BEST ACTRESS*
Glenn Close in The Wife (Sony Pictures Classics)
Toni Collette in Hereditary (A24)
Kathryn Hahn in Private Life (Netflix)
Regina Hall in Support the Girls (Magnolia Pictures)
Michelle Pfeiffer in Where is Kyra? (Paladin and Great Point Media)

* През 2018 година комитетът, който предлага номинациите, реши да връчи специална награда на журито на Gotham на Оливия Колман, Ема Стоун и Рейчъл Уайз за ансамбловото им изпълнение в „The Favourite“ (Fox Searchlight Pictures)

BREAKTHROUGH ACTOR
Yalitza Aparicio in Roma (Netflix)
Elsie Fisher in Eighth Grade (A24)
Helena Howard in Madeline’s Madeline (Oscilloscope Laboratories)
KiKi Layne in If Beale Street Could Talk (Annapurna Pictures)
Thomasin Harcourt McKenzie in Leave No Trace (Bleecker Street)

BREAKTHROUGH SERIES – LONG FORM
Alias Grace, Sarah Polley, Mary Harron, Noreen Halpern, executive producers (Netflix)
Big Mouth, Nick Kroll, Andrew Goldberg, Jennifer Flackett, Mark Levin, creators; Nick Kroll, Andrew Goldberg, Mark Levin & Jennifer Flackett, executive producers (Netflix)
The End of the F***ing World, Andy Baker, Murray Ferguson, Petra Fried, Ed MacDonald, Dominic Buchanan, Jonathan Entwistle, executive producers (Netflix)
Killing Eve, Sally Woodward Gentle, Lee Morris, Phoebe Waller-Bridge, executive producers (BBC America)
Pose, Ryan Murphy, Brad Falchuk, Steven Canals, creators; Ryan Murphy, Brad Falchuk, Nina Jacobson, Brad Simpson, Alexis Martin Woodall, Sherry Marsh, executive producers (FX Networks)
Sharp Objects, Marti Noxon, creator; Marti Noxon, Jason Blum, Gillian Flynn, Amy Adams, Jean-Marc Vallée, Nathan Ross, Gregg Fienberg, Charles Layton, Marci Wiseman, Jessica Rhoades, executive producers (HBO)

BREAKTHROUGH SERIES – SHORT FORM
195 Lewis, Chanelle Aponte Pearson and Rae Leone Allen, creators
Cleaner Daze, Tess Sweet and Daniel Gambelin, creators
Distance, Alex Dobrenko, creator
The F Word, Nicole Opper, creator
She’s the Ticket, Nadia Hallgren, creator

Коментирайте първи
 
Отговорете »

 

Коментирайте