Пълен списък с победителите на 70-те награди „Еми“

 

Вчера вечерта на бляскава церемония в Microsoft Theater в Лос Анджелис за 70-и път бяха раздадени наградите на Academy of Television Arts & Sciences по-известни като „Primetime Emmy Awards“ или просто като „Еми“. Водещи бяха стендъп комиците от шоуто „Saturday Night Live“ Майкъл Че и Колин Джоуст.

Първенецът по номинации „Game of Thrones“ (22 номинации в 18 категории) грабна 6 статуетки. За трети път ТВ-феномена спечели призът за „Най-добър драматичен сериал“. Наградата за „Най-добър актьор в поддържаща роля“ получи Питър Динклидж за ролята на Тирион Ланистър. Номиниран в същата категория беше и Николай Костер-Валдау (Джейми), за когото това беше първа номинация.

Вижте речта на Питър Динклидж:

Сбогувайки се с короната и кралската драма „The Crown“ Клер Фой прие титлата „Най-добра актриса в драматичен сериал“. В следващите два сезона ще гледаме Оливия Колман като кралица Елизабет II. Другият голям фаворит за наградата беше Елизабет Мос за превъплъщението й в „Историята на прислужницата“.

Майкъл Дъглас връчи на Бил Хейдър наградата за „Най-добър актьор в комедиен сериал“, която си спечели благодарение на изпълнението си като наемния убиец Бари, които е твърдо решен да стане актьор в супер свежарския „Barry“. „Най-добър поддържащ актьор“ в комедиен сериал взе Хенри Уинклър изпълняващ ролята на професор по актьорско майсторство също от „Barry

Райън Мърфи и Дарен Крис получиха признание за работата си по „The Assassination of Gianni Versace“.

Ето и пълния списък с наградените:

 

Outstanding Supporting Actor in a Comedy Series

Brian Tyree Henry – “Atlanta” (FX)

Louie Anderson – “Baskets” (FX)

Kenan Thompson – “Saturday Night Live” (NBC)

Tituss Burgess – “Unbreakable Kimmy Schmidt” (Netflix)

Henry Winkler – “Barry” (HBO)

Alec Baldwin – “Saturday Night Live” (NBC)

Tony Shalhoub – “The Marvelous Mrs. Maisel” (Amazon)

 

Outstanding Supporting Actress in a Comedy Series

Zazie Beetz – “Atlanta” (FX)

Laurie Metcalf – “Roseanne” (ABC)

Leslie Jones – “Saturday Night Live” (NBC)

Alex Borstein “The Marvelous Mrs. Maisel” (Amazon)

Betty Gilpin – “GLOW” (Netflix)

Aidy Bryant – “Saturday Night Live” (NBC)

Kate McKinnon – “Saturday Night Live” (NBC)

Megan Mullally – “Will & Grace” (NBC)

 

Outstanding Writing for a Comedy Series

Donald Glover – “Atlanta” (FX)

Stefani Robinson – “Atlanta” (FX)

Alec Berg, Bill Hader – “Barry” (HBO

Liz Sarnoff – “Barry” (HBO)

Alec Berg – “Silicon Valley” (HBO)

Amy Sherman-Palladino – “The Marvelous Mrs. Maisel” (Amazon)

 

Outstanding Directing for a Comedy Series

Donald Glover – “Atlanta” (FX)

Hiro Murai – “Atlanta” (FX)

Bill Hader – “Barry” (HBO)

Mark Cendrowski – “The Big Bang Theory” (CBS)

Jesse Peretz – “GLOW” (Netflix)

Mike Judge – “Silicon Valley” (HBO)

Amy Sherman-Palladino – “The Marvelous Mrs. Maisel” (Amazon)

 

Outstanding Lead Actress in a Comedy Series

Pamela Adlon – “Better Things” (FX)

Lily Tomlin – “Grace & Frankie” (Netflix)

Allison Janney – “Mom” (CBS)

Tracee Ellis Ross – “Black-ish” (ABC)

Issa Rae – “Insecure” (HBO)

Rachel Brosnahan – “The Marvelous Mrs. Maisel” (Amazon)

 

Outstanding Lead Actor in a Comedy Series

Anthony Anderson – “Black-ish”(ABC)

Ted Danson – “The Good Place” (NBC)

Larry David – “Curb Your Enthusiasm” (HBO)

Donald Glover – “Atlanta” (FX)

Bill Hader – “Barry” (HBO)

William H. Macy – “Shameless” (Showtime)

 

Outstanding Supporting Actress in a Limited Series or Movie

Adina Porter – “American Horror Story: Cult” (FX)

Merritt Wever – “Godless” (Netflix)

Penelope Cruz – “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story” (FX)

Letitia Wright – “Black Museum” (“Black Mirror”) (Netflix)

Sara Bareilles – “Jesus Christ Superstar Live in Concert” (NBC)

Judith Light – “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story” (FX)

 

Outstanding Supporting Actor in a Limited Series or Movie

Jeff Daniels – “Godless” (Netflix)
Ricky Martin – “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story” (FX)

Finn Wittrock – “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story” (FX)

John Leguizamo – “Waco” (Paramount Network)

Brandon Victor Dixon – “Jesus Christ Superstar Live in Concert” (NBC)

Edgar Ramirez – “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story” (FX)

Michael Stuhlbarg – “The Looming Tower” (Hulu)

 

Outstanding Writing for a Limited Series, Movie or Dramatic Special

Kevin McManus, Matthew McManus – “American Vandal” (Netflix)

Scott Frank – “Godless” (Netflix)

David Nicholls – “Patrick Melrose” (Showtime)

Tom Rob Smith – “The Assassination Of Gianni Versace: American Crime Story” (FX)

David Lynch, Mark Frost – “Twin Peaks” (Showtime)

William Bridges, Charlie Brooker – “USS Callister” (Black Mirror) (Netflix) *WINNER

 

Outstanding Directing for a Limited Series, Movie or Dramatic Special

Scott Frank – “Godless” (Netflix)

David Leveaux, Alex Rudzinski – “Jesus Christ Superstar Live in Concert” (NBC)

Barry Levinson – “Paterno” (HBO)

Edward Berger – “Patrick Melrose” (Showtime)

Ryan Murphy – “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story” (FX)

Craig Zisk – “The Looming Tower” (Hulu)

David Lynch – “Twin Peaks” (Showtime)

 

Outstanding Lead Actress in a Limited Series or a Movie

Jessica Biel – “The Sinner” (USA Network)

Laura Dern – “The Tale” (HBO)

Michelle Dockery – “Godless” (Netflix)

Edie Falco – “Law & Order True Crime: The Menendez Murders” (NBC)

Regina King – “Seven Seconds” (Netflix)

Sarah Paulson – “American Horror Story: Cult” (FX)

 

Outstanding Lead Actor in a Limited Series or a Movie

Antonio Banderas – “Genius: Picasso” (National Geographic)

Darren Criss – “Assassination of Gianni Versace: American Crime Story” (FX) *WINNER

Benedict Cumberbatch – “Patrick Melrose” (Showtime)

Jeff Daniels – “The Looming Tower” (Hulu)

John Legend – “Jesus Christ Superstar Live In Concert” (NBC)

Jesse Plemons – “USS Callister”/”Black Mirror” (Netflix)

 

Outstanding Writing for a Variety Special

Melinda Taub, Samantha Bee – “Full Frontal With Samantha Bee Presents: The Great American* Puerto Rico (*It’s Complicated)” (TBS)

John Mulaney – “John Mulaney: Kid Gorgeous At Radio City” (Netflix)

Michelle Wolf – “Michelle Wolf: Nice Lady” (HBO)

Patton Oswalt – “Patton Oswalt: Annihilation” (Netflix)

Steve Martin, Martin Short – “Steve Martin & Martin Short: An Evening You Will Forget For The Rest Of Your Life” (Netflix)

 

Outstanding Directing for a Variety Special

Stan Lathan – “Dave Chappelle: Equanimity” (Netflix)

Michael Bonfiglio – “Jerry Seinfeld: Jerry Before Seinfeld” (Netflix)

Marcus Raboy – “Steve Martin & Martin Short: An Evening You Will Forget For The Rest Of Your Life” (Netflix)

Hamish Hamilton – “Super Bowl LII Halftime Show Starring Justin Timberlake” (NBC)

Glenn Weiss – “The Oscars” (ABC)

 

Outstanding Supporting Actor in a Drama Series

Nikolaj Coster-Waldau – “Game of Thrones” (HBO)

Mandy Patinkin – “Homeland” (Showtime)

Matt Smith – “The Crown” (Netflix)

Peter Dinklage – “Game of Thrones” (HBO)

David Harbour – “Stranger Things” (Netflix)

Joseph Fiennes – “The Handmaid’s Tale” (Hulu)

 

Outstanding Supporting Actress in a Drama Series

Lena Headey – “Game of Thrones” (HBO)

Vanessa Kirby – “The Crown” (Netflix)

Ann Dowd – “The Handmaid’s Tale” (Hulu)

Thandie Newton – “Westworld” (HBO)

Millie Bobby Brown – “Stranger Things” (Netflix)

Alexis Bledel – “The Handmaid’s Tale” (Hulu)

Yvonne Strahovski – “The Handmaid’s Tale” (Hulu)

 

Outstanding Writing for a Drama Series

David Benioff, D.B. Weiss – “Game of Thrones” (HBO)

Phoebe Waller-Bridge – “Killing Eve” (BBC America)

The Duffer Brothers – “Stranger Things” (Netfix)

Joe Fields, Joe Weisberg – “The Americans” (FX)

Peter Morgan – “The Crown” (Neflix)

Bruce Miller – “The Handmaid’s Tale” (Hulu)

 

Outstanding Directing for a Drama Series

Alan Taylor – “Game of Thrones” (HBO)

Jeremy Podeswa – “Game of Thrones” (HBO)

Jason Bateman – “Ozark” (Netflix)

Daniel Sackheim – “Ozark” (Netflix)

The Duffer Brothers – “Stranger Things” (Netflix)

Stephen Daldry – “The Crown” (Netflix)

Kari Skogland – “The Handmaid’s Tale” (Hulu)

 

Outstanding Lead Actor in a Drama Series

Jason Bateman – “Ozark” (Netflix)

Sterling K. Brown – “This Is Us” (NBC)

Ed Harris – “Westworld” (HBO)

Matthew Rhys – “The Americans” (FX)

Milo Ventimiglia – “This Is Us” (NBC)

Jeffrey Wright – “Westworld” (HBO)

 

Outstanding Lead Actress in a Drama Series

Claire Foy – “The Crown” (Netflix)

Tatiana Maslany – “Orphan Black” (BBC America)

Elisabeth Moss – “The Handmaid’s Tale” (Hulu)

Sandra Oh – “Killing Eve” (BBC America)

Keri Russell – “The Americans” (FX)

Evan Rachel Wood – “Westworld” (HBO)

 

Outstanding Reality Competition Program

“American Ninja Warrior” (NBC)

“Project Runway” (Lifetime)

“RuPaul’s Drag Race” (VH1)

“The Amazing Race” (CBS)

“The Voice” (NBC)

“Top Chef” (Bravo)

 

Outstanding Writing for a Variety Special

Melinda Taub, Samantha Bee – “Full Frontal With Samantha Bee Presents: The Great American* Puerto Rico (*It’s Complicated)” (TBS)

John Mulaney – “John Mulaney: Kid Gorgeous At Radio City” (Netflix)

Michelle Wolf – “Michelle Wolf: Nice Lady” (HBO)

Patton Oswalt – “Patton Oswalt: Annihilation” (Netflix)

Steve Martin, Martin Short – “Steve Martin & Martin Short: An Evening You Will Forget For The Rest Of Your Life” (Netflix)

 

Outstanding Directing for a Variety Special

Stan Lathan – “Dave Chappelle: Equanimity” (Netflix)

Michael Bonfiglio – “Jerry Seinfeld: Jerry Before Seinfeld” (Netflix)

Marcus Raboy – “Steve Martin & Martin Short: An Evening You Will Forget For The Rest Of Your Life” (Netflix)

Hamish Hamilton – “Super Bowl LII Halftime Show Starring Justin Timberlake” (NBC)

Glenn Weiss – “The Oscars” (ABC)

Outstanding Variety Sketch Series

“At Home with Amy Sedaris” (TruTV)

“Drunk History” (Comedy Central)

“I Love You, America with Sarah Silverman” (Hulu)

“Portlandia” (IFC)

“Saturday Night Live” (NBC)

“The Tracey Ullman Show” (HBO)

 

Outstanding Variety Talk Series

“The Daily Show With Trevor Noah” (Comedy Central)

“Full Frontal With Samantha Bee” (TBS)

“Jimmy Kimmel Live!” (ABC)

“Last Week Tonight With John Oliver” (HBO)

“The Late Late Show With James Corden” (CBS)

“The Late Show With Stephen Colbert” (CBS)

 

Outstanding Limited Series

“Genius: Picasso” (National Geographic)

“Godless” (Netflix)

“Patrick Melrose” (Showtime)

“The Alienist” (TNT)

“The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story” (FX)

 

Outstanding Comedy Series

“Atlanta” (FX)

“Barry” (HBO)

“Black-ish” (ABC)

“Curb Your Enthusiasm” (HBO)

“GLOW” (Netflix)

“The Marvelous Ms. Maisel” (Amazon)

“Silicon Valley” (HBO)

“Unbreakable Kimmy Schmidt” (Netflix)

 

Outstanding Drama Series

“The Americans” (FX)

“The Crown” (Netflix)

“Game of Thrones” (HBO)

“The Handmaid’s Tale” (Hulu)

“Stranger Things” (Netflix)

“This Is Us” (NBC)

“Westworld” (HBO)

Коментирайте първи
 
Отговорете »

 

Коментирайте