Колкото повече „затъват” големите студия в блатото на продълженията и вариациите на вече познати теми, колкото повече разчитат на високобюджетни блокбастърни мастодонти, толкова по-трудно е за независимите проекти да попаднат в полезрението им – и евентуално да получат подкрепа в желанието си да бъдат разпространени. Всяко нещо, при което обемът на приходите е под въпрос, се оказва със спорна или най-малкото несигурна съдба. И с развитието на различните телевизионни формати, мрежи и платформи все по-голям брой творци от света на киното избират този тип медия за реализиране на своите (или чужди) творчески проекти. Сред „новопокръстените” в телевизионното поприще скоро ще се присъедини майсторът Уон Кар-Вай, чиито филми обожваме.

В случая става въпрос за Amazon Studios, които стават дом за проекта на азиатския режисьор, наречен „Tong Wars” – драматична история, създадена заедно с Пол Атанасио („Homicide”) и както може да се предположи от името, в основата й са сблъсъците в Сан Франциско през 19 век между различни криминални групировки, най-вече по въпроса за разпределение на териториите с „леките жени” и незаконните за употреба субстанции.

Оказва се, че това не е първия досег на Уон Кар-Вай с телевизионната режисура – говореше се, че е работил по изключително скъпа онлайн драма в 18 части за китайската телевизия, но като нищо може да се окаже, че поредицата за Amazon е същия проект. Не се знае колко ще са хората, които биха се замислили дали да отидат на кино за поредната феерична Marvel-пукотевица или да си останат в къщи – и да гледат азиатски специалитет, но поне с опциите, които осигуряват и Netflix, и Amazon потенциалната публика има избор. Финалното решение винаги ще си остане приоритет на зрителите…

Similar Posts

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

7 Comments

  1. Вай, вай, вай…
    Светле, бъди все така лъчезарна и продължавай да ни радваш от сърце с новини за големите имена на азиатското кино.
    Една малка подсказка – в една друга новина за един от любимите ми режисьори си уцелила правилно името му 😉
    https://operationkino.net/2016/11/%D1%83%D0%BE%D0%BD-%D0%BA%D0%B0%D1%80-%D1%83%D0%B0%D0%B9-gucci/

    1. Благодаря!
      Сравнявам всеки път как е придобило „гражданственост“ в повече публикации на други сайтове и новинарски среди.
      Както и да се произнася правилно, важното в случая е, че той е ПРЕКРАСЕН автор!
      (btw – поздрав, ако се познаваме И лично!)

  2. За съжаление не се познаваме лично, ама аз съм човекът (от време на време си пишем с Дринов в скайпа), дето редовно ти мрънка, като не уцелиш имената на някой азиатец… ха-ха. За лъчезарието съдя от кастовете/видеата.

    П.П. Ако Уон включи и стария си партньор зад камерата – Кристофър Дойл, гаранция ще се получи този проект поне откъм визия.

    1. Съкровена Мечта ми е Дойл да дойде на някой от изданията на София Филм Фест!
      Именно там сме го писали (преди години) Уон Кар-Вай, а обикновено за това се съветваме с Анроника, и реших, че е по-правилната транскрипция … А зз си спомням Мike28 и Миязаки 😀
      Благодаря за комплимента!

  3. Моля, все съм аз (без Миязаки де, хи хи)
    Цитирам д-р Андроника от една нейна статия:
    „Ето защо не е редно София Филм Фест да си позволява груби грешки в изписването на актьорските имена и някои филмови заглавия. Така в едно прес съобщение за новия филм на Уон Кар-уай “2046” името на хонконгския режисьор е изписано в странен българо-руски микс – Уонг Кар-вай. От имената на актьорите се набива на очи интерпретацията върху горкия Тони Лън Чу Уай – той е анонсиран като Тони Линг.“

    http://www.mediatimesreview.com/june05/WhiteScreen.php

    🙂

    1. Напълно е възможно 🙂
      Това е преди моето „застъпване“ там, така че – грешката е вярна!
      До момента най-често съм го виждала Тони Люн Чу Уай, но… знае ли човек 🙂
      Поздрав!