17.05
Понеже Uzumaki от дни ни ръчка да пуснем първия плакат на…>>
17.05
В царството на мрака, когато зимата танцува фокстрот над града,…>>
17.05
Ако сте фенове на „Пришълецът”, значи следите развитието на…>>
17.05
Още от самото начало – дори преди да видим снимка на Антъни Хопкинс…>>
17.05
Играта приключи, „На 1 клик разстояние” на Александър…>>
16.05
О, да! Само седмица след като видяхме Рейчъл Макадамс и Нуми Рапас в…>>
16.05
Всеки нов филм на френския режисьор Мишел Гондри е събитие и повод за…>>
16.05
Алекс Курцман и Роберто Орси явно се опитват да изтрият Стивън…>>
16.05
Братя Бардем са решили да докажат на публиката, че „любовта и…>>
16.05
От Жан-Люк Годар може да се очакват – знаете – неочаквани…>>

Една от най-специфичните и определено впечатляващи характеристики от първия тийзър на “Inception” беше музиката му.
Всички знаем, че и по принцип музиката е сред най-яките неща в един трейлър и тя е способна да направи от няколко безинтересни кадри задължителен за гледане филм, но този път ефектът от нея беше повсеместен. За секунди се нароиха хиляди пародии и подражатели на заплашителния й стил. Последният трейлър, който прави това е „The Dividе” на Ксавие Жен, който можете да видите тук.
Предвид няколко прилики с музиката на Ханс Цимер и Джеймс Нютън Хауард към „Тъмният рицър” и факта, че името на Цимер е поместено като композитор на музиката на “Inception”, логично беше да се помисли, че той е автора на песента.
Оказва се обаче, че това не е така. От Playlist заинтересувани от проблема, са се поразровили по-обстойно и са открили, че песента се нарича “Mind Heist”, а неин автор е Зак Хемси, познат от няколко телевизионни реклами, но не и с филмова музика.
Тук можете да чуете цялата композиция:
И понеже сме на темата ви предлагаме много малка част от любимите ни напоследък музики за трейлъри.
Epic Score – Stand Tall
Two Steps From Hell - Freedом Fighters
аudiomachine – Аkkadian Еmpire
audiomachine – Guardians At The Gate
Ars Arcana – Dryka
X-ray Dog – The Odyssey
X-Ray Dog – Gothic power
X-Ray Dog – Here Comes the King
Immediate Music - Lacrimosa
И разбира се, къде без преоркестрираната версия на Lux aeterna от „Реквиемът” на Клинт Мансел
Ако си падате по такава музика може да посетите този сайт, където има доста изчерпателна и интересна информация по темата.
(10 коментара)
Много е добра, приятно изненадана съм.
Много интересна подборка и статия съответно. Фен съм на motion picture score-a и дори съм си правил подобна незавършена извадка на любими моменти, но не конкретно от трейлъри.
Благодарности за сайта.
@bungle
И аз съм изненадан колко е приятна. Има някаква драматургия в нея, не е само дрън-дрън-дрън както в повечето трейлърски песнички.
@Nostromo
Проблема при тези “извадки” е, че колкото и части да направиш 1, 2, 3, 4…. никога не можеш да включиш всичките си любими score-ове, все нови и нови изкачат
)))
Тук пропуснахме няколко от най-любимите ни неща, както предполагам, че е станало и при теб.
страхотен подбор, ето още няколко: harry gregson williams-crusaders; hans zimmer and james newton howard-introduce a little anarchy; hans zimmer and james newton howard- eptesicus
а иначе музиката на Зак Хемси зловеща.
Хех, днес за втори път ще цитирам Айнщайн: само две неща са безкрайни – човешката глупост и вселената, като само за второто няма неоспорими доказателства… Та в този смисъл няма проблем да правиш колкото си искаш части, все някой ден ще му се види края…
Да. Твоя край!
))))))
@веселин билалов
Яки са. Една от най-любимите, които не включихме е X-Ray Dog – Dethroned!
Много добро! Имам чуството, че ще се ползва много.
Иначе по темата филмова/ трейлър музика нещо добро
@ Saxton Hale
Бадаламенти как обяснява, направо си го представям Линч
Хахах, да, има странна интонация Линч.
Другият любим ми е Карл Сейгън.
и това star wars duel of fates.